En İyi Hukuk Bürosu – İyi Bir Hukuk Bürosunun Sahip Olması Gereken Özellikler

Adaletin Işığında Barolar ve Büroların Birliği –  Hukuk Bürosu Özellikleri

Adaletin ışığında ilerleyen ve adaleti temsil eden en iyi hukuk bürosu, savunmanın yürütüldüğü temel alanlardandır. Hukuk büroları kamu hizmetinin yanında özel hizmet de sundukları için hem özel hem de kamu dahilinde yer almaktadır. Danışmanlık hizmetinin yanında dava açan en iyi hukuk büroları avukatların mesleki eylemlerini gerçekleştirdikleri ve kamu adına hizmet sundukları bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. 

En iyi hukuk bürolarının baro ile ilişkisi noktasına değinecek olursak barolar profesyonel nitelik taşıyan avukatların kaydolduğu bir kuruluştur. 1136 sayılı kanun dâhilinde, “Türkiye’deki avukatlar bağımsızdır” ifadesi merkeze alınarak avukatların mesleki eylemlerine müdahale etme hakkın bulunmayan barolar, savunuculuğu teşvik etmek amacıyla avukatlar arasında dayanışma sağlamak için oluşturulan kamu kuruluşlarıdır. Hukuk bürosu açmak isteyen avukatlar, mutlaka bir avukatlık kolejine kaydolmalıdırlar.

En İyi Hukuk Bürosu Nasıl Açılır?

Bir hukuk bürosunun açılması için avukatlık ehliyeti temel şarttır. Kişinin avukatlık ehliyetine sahip olması içinse Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olması ve stajını tamamlayarak bir baroya kaydını yaptırması gerekmektedir. 

Türkiye’deki en iyi hukuk bürosu olma amacıyla herhangi bir il baro birliği dahilinde hukuk bürosu kaydınızı açtırabilirsiniz. Alanında uzman ve en iyi hukuk bürosu olmak adına referanslar edinmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada profesyonel bir nitelik kazanmayı amaçlıyorsanız en iyi hukuk büroları özelliklerini karşılamanız gerekmektedir. En iyi hukuk bürosu özellikleri ise deneyim, uzmanlık ve iletişim gücü çerçevesinde şekillenmektedir.

Profesyonel Bir Savunma İçin En İyi Hukuk Bürosu Özellikleri

En iyi hukuk bürosu olmak amacıyla bürolarını açan avukatlar hukuki noktada bazı önemli faktörler dikkat etmelidirler. Bu faktörler hukuk bürosunun en iyi hukuk bürosu olmasını sağlayacak ve büroyu alanındaki diğer hukuk bürolarından ayıracaktır.

İstanbul en iyi hukuk bürosu olmak için gerekli olan faktörler ve Türkiye’nin en iyi hukuk bürosu olmak için kazanmanız gereken deneyim noktasında karşımıza çıkan etkenler nelerdir?

En iyi hukuk büroları İstanbul merkezinde kuvvetli referanslar ve kurumsal firmalarla kurulan ilişkiler neticesinde kolayca ayırt edilebilmektedir. En iyi hukuk büroları Türki’ye dahilinde ise bazı önemli faktörlerle ayırt edici özellik kazanmaktadır. En iyi hukuk bürosu olmak adına izlenmesi gereken yollar ve etkili olan faktörler şu şekildedir:

Hukuk alanı deneyimin son derece önemli olduğu bir meslek alanıdır. Büroların alanındaki diğer hukuk bürolarına oranla mesleki açıdan edindikleri her bir deneyim aslında kazanılması olası her bir davayı nitelendirmektedir. Bu noktada en iyi hukuk büroları açısından temel faktör alanında deneyimli bir büro ve yıllar içerisinde uzmanlık kazanmış deneyimli avukatlar çerçevesinde şekillenmektedir.

Hukuk alanında deneyimli olunması kadar avukatların uzmanlık alanları ve tecrübeli oldukları alanlar da en iyi hukuk büroları çerçevesinde oldukça önemli bir etkendir. Büroların hukuk alanı dahilinde uzmanlık alanlarının çeşitliliği en iyi hukuk bürosu olma yolunda temel faktörlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

En iyi hukuk bürosu tanımına uygun olarak bir hukuk bürosunun uzmanlık noktasında olması gereken alanlar ve alt başlıklar en genel itibariyle şu şekildedir:

  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, 
  • Aile ve Boşanma Hukuku, 
  • Gayrimenkul Hukuku, 
  • İcra ve İflas Hukuku,
  • Miras Hukuku, 
  • Vatandaşlık Hukuku, 
  • Tüketici Hukuk, 
  • Sigorta Hukuku

En iyi hukuk bürosu olma yolunda ilerleyen ve Türkiye’nin en iyi hukuk büroları arasında yerine almak isteyen büroların temel hizmetleri vermesi ve hukuk alanında uzmanlık kazanmaya, hizmet çeşitliliği arttırmaya özen göstermeyi gerekmektedir.

En iyi hukuk bürosu olmak adına etkin faktörlerden bir diğeri ise müvekkillerin ve danışanların ihtiyaç duydukları hukuki hizmeti sağlıklı ve açık bir iletişim dâhilinde gerçekleştirmek, hukuk hizmetini güven içerisinde ve şeffaf bir şekilde sunmaktır. En iyi hukuk büroları temel anlamda maddiyata değil iş ahlakına ve danışan memnuniyeti özen göstermekte ve önem vermektedir.

En iyi hukuk bürosu adına diğer hukuk bürolarından farklı olarak kazanılması gereken özelliklerden bir diğeri ise en iyi hukuk bürosu İstanbul ve en iyi hukuk bürosu Türkiye sınırları içerisinde kalmamaktır. İyi bir hukuk bürosu yurt içi ve yurt dışında aktif olarak hizmet vermeleri danışmanlık ve avukatlık desteğini müvekkillere taşımalıdır.

Profesyonel Bir Avukatlık Hizmeti ve En İyi Büro Özellikleri Dâhilinde Müvekkil Gizliliği

En iyi hukuk bürosu noktasında sahip olunması gereken en önemli faktörlerden birisi müvekkil gizliliğidir. Hukuk bürosu dahilinde müvekkilin paylaştığı belgeler ve bilgiler korunmalı, gizliliği ihlal edilmemelidir. Müvekkil gizliliği yaşam boyu sürdürülmesi gereken ciddi bir hizmettir. Bir avukat uzman bir avukata ve en iyi hukuk bürosuna uygun şekilde müvekkillerinin ve danışanlarının adli bilgilerine özenle yaklaşmalı, üçüncü bir kişi ile bu bilgiler katiyen paylaşılmamalıdır. 

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (531) 582 69 34